MEDYA

Köksal Bektaşoğlu (Köksal Baba) kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Köksal Bektaşoğlu 10 Şubat 1975 yılında Trabzon’da dünyaya geldi.Türkiye’de tanınan ismi ile “Köksal Baba” olarak bilinen Köksal Bektaşoğlu, fiziksel ve zihinsel engele sahip bir sosyal medya fenomenidir. YouTube’da Köksal Baba adına açılan YouTube kanalı, Ocak 2021 itibarıyla yaklaşık 1 milyonun üzerinde takipçiye sahiptir. Köksal Baba son olarak “Kırmızı Kamyonet (Belgesel Film)” YouTube’da izlenme rekoru kırmasının ardından Twitter’da trend oldu.

Köksal Baba’nın internetteki varlığı, Süleyman Köse ile Bektaşoğlu’nun diğer arkadaşlarını kendisini 2008 yılında çekmesi ile başladı. Köse’nin ilk başta kendi kişisel sayfasında paylaştığı videolar daha sonra Bektaşoğlu için oluşturulmuş bir sayfada paylaşılmaya başlandı. Bektaşoğlu, özellikle Riçırt lakaplı Necati Kekeş ile yaptığı “Ayşe” kavgasının videolarının paylaşılması ile fenomen oldu.

2016’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz’e düzenlediği bir seyahat sırasında Köksal Bektaşoğlu ile tanıştı ve kendisine oyuncak bir yarış arabası hediye etti.2018 yılında Bektaşoğlu, Trabzon’un Kalkınma Mahallesi’nde Köksal Baba adını taşıyan bir kafe açtı.

Bektaşoğlu’nun internet üzerinde yayımladığı videoları çeşitli diğer ülkelerdeki internet kullanıcıları tarafından da izlendi. 2016 yılında İtalyan Il Primato Nazionale gazetesi ise Bektaşoğlu’nun binlerce İtalyan Facebook kullanıcısı tarafından izlendiğini ve “il nano ottomano” adlı bir Facebook sayfasına sahip olduğuna dair bir haber yayımlandı. Nisan 2020’de İspanyol basını, Bektaşoğlu’nun İspanyol internet kullanıcıları tarafından “Nadie” olarak isimlendirildiğini ve yaptığı çeşitli hareketlerin parodisini içeren videoların “Nadie” hashtagi altında TikTok adlı uygulamada yayımlandığını rapor etti.

Bektaşoğlu’nun ebeveynleri hayatta olmayıp, erkek kardeşi ve Süleyman Köse ile birlikte yaşamaktadır. Bektaşoğlu’nun menajeri olan Erdi Ustaoğlu verdiği bir röportajda Bektaşoğlu’nun Karadeniz müziği dinlemekten ve Trabzonspor maçlarına gitmekten hoşlandığını belirtmiştir.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla