GÜNDEM

Elazığ’da deprem! Diyarbakır, Malatya ve çok sayıda il sallandı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre, Elazığ’da saat 09:37’de 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği 15 kilometre olarak açıklandı. Deprem Diyarbakır, Malatya, Batman, Şanlıurfa ve çok sayıda ilde hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü depremin büyüklüğünü 5.6, derinliğini ise 6 kilometre olarak açıkladı.

Deprem sonrası açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Elazığ’da meydana gelen depremde 10.15 itibarıyla Valiliğimiz, İl Jandarma, Emniyet, 112 Acil Çağrı, Elazığ Muhtarlar Koordinasyon Hattı ve AFAD’ın aramalarından elde ettiğimiz bilgi çerçevesinde herhangi bir can kaybı ve hasar ihbarı yoktur Gelişmeleri açıklamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Elazığ’da meydana gelen deprem sonrasında ekiplerimiz sahada hasar tespit çalışmalarına başladılar. Şu ana kadar olumsuz bir durumla karşılaşılmadı. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim ülkemizi bütün afetlerden korusun.” dedi.

AFAD’tan yapılan açıklamada, “Geçmiş olsun Elazığ. #Deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Bölgeye tedbir amaçlı Diyarbakır AFAD ekiplerimiz sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla