GÜNDEM

Doğu Perinçek: Doğu Akdeniz’de de aynı ittifakı kuracağız

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ABD Başkanı Trump’ın Türkiye’ye yönelik tehdidine ilişkin değerlendirmede bulundu.

O Model Tekrar Gündemde

Perinçek, “Amerika’nın ‘güvenli bölge planı’ bozguna uğrayacaktır. Hatırlarsanız, Eylül 2017’de Kuzey Irak sözde özerk yönetimi referandum yapttı. Orada sözde ‘Kürdistan’ kuracaklardı. Vatan Partisi heyetleriyle, Moskova’ya gitti. Ben bizzat İran’a gittim. Suriye’ye gittik. Bunun sonucunda, Bölge ülkelerinin bütünlüğü, Vatan Partisi’nin yoğun çabalarıyla sağladı. Amerikan planı, Suriye’nin kuzeyinde sağlandı. Böylece bir model oluştu. O model tekrar gündemdedir. Türkiye tekrar en başta Suriye ile, Irak’la, İran’la ve Rusya’yla, arka cephede Çin ile işbirliği yapacak.”

Herkese Birlik Çağrısı
“Doğu Akdeniz’de de aynı ittifakı kuracağız. Doğu Akdeniz’de de Amerikan tehditleri kuru sıkıdır ve boşa çıkacak. Bugün, Türkiye’nin birliğe ihtiyacı var. Buradan bütün siyasi partilere, hükümete, devlete, orduya, polise, sendikalara, demokratik kitle örgütlerine herkese birlik çağrısı yapıyorum. Amerikan tehditlerine karşı millet olarak sımsıkı birleyeceğiz ve bu tehditlerin içinin boş olduğunu bütün Dünya’ya kanıtlayacağız.” dedi.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla