GÜNDEM

Ekonomist Bülend Kırmacı Vatan Partisi’ne katıldı: Emeğimi emeklerinize katmaya geldim

Ekonomist Bülend Kırmacı’nın parti rozetini Doğu Perinçek taktı. Kırmacı partilileri ‘Yüreğimi yüreklerinize, emeğimi emeklerinize katmaya geldim’ diyerek selamladı. Perinçek de Kırmacı’nın üreten Türkiye amacına ulaşmak ve Atatürk devrimini tamamlamak için öncü görevleri paylaşacağını belirtti.

Eski CHP Bilim Kurulu Koordinatörü ve eski Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkan Yardımcısı, ekonomist Bülend Kırmacı, Vatan Partisi’ne katıldı. Kırmacı’ya parti rozetini Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek taktı. Ankara’da partinin genel merkezinde yapılan etkinlikle partiye katılan Kırmacı, eski üyesi olduğu CHP’yi işaret ederek, “koruyamadık” dedi, HEPAR hakkında da “yaşatılamadı” ifadelerini kullandı.

‘EMEĞİMİ EMEĞİNİZE KATMAYA GELDİM’

Kırmacı konuşmasında gençlere seslendi. Büyük birikimin, bir köklü geleneğin, bir kararlı direncin çatısı altında bulduğunu belirten Kırmacı, “Yüreğimi yüreklerinize, emeğimi emeklerinize katmaya geldim. Bu gelenek, evvela sosyalist olarak ‘maddeyi anlamış’, 80 öncesi tepeden inmeci anlayışlarla ve şiddet ile arasına mesafe koymuştur” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’Yİ EMPERYALİZME TESLİM ETMEDİ’

Kırmacı, umudun; halk, emekçiler, milli sanayiciler ve Türkiye’nin aydın birikimi olduğunu belirterek, şöyle sürdürdü: “Bu hareket, 90’ların ikinci yarısından 2000’li yıllara İşçi Partisi olarak emeğin haklarını savunmuş, Bu siyaset, gladyoya ve bölücülüğe karşı en büyük savaşı vermiş, bedeller ödemiş; Türkiye’yi emperyalizme teslim etmemiştir. Nihayet, Vatan Partisi olarak ‘Devlet bölünemez, halk ezilemez’ diyenler burada buluşmaktadır. Dahası, üreten, gelişen, güçlenen bir Türkiye benim de özlemimdir. Vatan Partisi, dünyayı doğru okumaktadır, ayakları Türkiye toprağındadır. Geçmişte siyasette arayışlarım oldu. Ancak sadece iki partiye; CHP ve HEPAR’a üyeliğim oldu. Parti üyeliği, en büyük makamdır. Büyük onurdur, sorumluluktur. Bu bilinçle bugün burada Vatan Partisi’ne üye oluyorum. Vatan Partisi ‘çelikten çekirdektir’. Kadro hareketinden gelmekte, kitle partisi olma yolunda ilerlemektedir. Önümüzdeki 11’inci kurultay bu hedefi işaret edecektir.” Perinçek de Kırmacı’nın partiye katılımının güç verdiğini belirterek, şöyle konuştu:

‘ÜMİTLERİMİZİ PEKİŞTİRİYOR

“Kırmacı üretim devrimini başarmak, üreten Türkiye amacına ulaşmak ve Atatürk devrimini tamamlamak için bizim öncü görevlerimizi paylaşarak partimize katılmaktadır. Bizim ümitlerimizi pekiştiriyor. Şimdi daha kuvvetle inanıyoruz katılımıyla Türkiye bir fırsat dönemine girmiştir. Türkiye Atlantik Sistemi’nden ayrılmaktadır. Asya’daki Kemalist devrimleri tamamlayacağı onurlu yerini almaktadır.”

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla