24 Ağustos 2017 , Perşembe
Ana Sayfa / Gündem / Zeynep Küçük hakkındaki karar verildi!

Zeynep Küçük hakkındaki karar verildi!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı cezaevine girmesine 5 gün kala Avukat Zeynep Küçük hakkındaki karara itiraz etti. Başsavcılık, Zeynep Küçük hakkındaki cezanın hukuksuzca onandığını vurguladı. İtiraz Zeynep Küçük’ün cezaevine girme sürecini durdurmuş oldu.

Cemaatçi hakimlere dava sürecinde hakaret ettiği iddiasıyla hapis cezası verilen ve cezaevine girmesi söz konusu olan Ergenekon davası avukatı Zeynep Küçük’ün durumu ile ilgili gelişme yaşandı.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Küçük, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Yargıtay Başsavcılığı’nın mahkumiyet kararına itiraz ettiğini belirtti.

“Ankara’da hakimler varmış” diyen Küçük için infazın durdurulması ışığı görüldü.

ZEYNEP KÜÇÜK’TEN İLK AÇIKLAMA

ulusalkanal.com.tr’ye konuşan Avukat Küçük, “Hakkımdaki kesinleşmiş hükmün, hukuksuzluğunun Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tespit edilmesi, sadece benim açımdan değil, Türkiye’nin hukuka, tekrar güvenmesi açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Küçük, şunları ekledi:

“Yargıtay’ın da bu itiraza uyarak, bir an önce adil bir karar vereceğine inanıyorum. Cemaat yapısının yargı üzerindeki etkinliğini kaybettiğini görmek ülkemizin geleceği açısından umut verici.”

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Özcan Yeniçeri: Referandumu kim kazanacak?

İktidar ve iş birlikçileri referandum sonuçlarını şimdiden ilan etmiş durumdalar. Kimisi siyasi partilerin aldıkları oyları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir