24 Ağustos 2017 , Perşembe
Ana Sayfa / Gündem / YARSAV Başkanı Murat Arslan: İktidarla da Cemaat’le de mücadele edeceğiz

YARSAV Başkanı Murat Arslan: İktidarla da Cemaat’le de mücadele edeceğiz

Yarsav’ın 4. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden başkanlığa seçilen Murat Arslan, yargının siyasi iktidar tarafından teslim alındığını belirterek, hem iktidara hem de yargı içerisindeki cemaat yapılanmasına karşı mücadele edeceklerini söyledi.

Yarsav’ın 4. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden başkanlığa seçilen Murat Arslan, yargının siyasi iktidar tarafından teslim alındığını belirterek, hem iktidara hem de yargı içerisindeki cemaat yapılanmasına karşı mücadele edeceklerini söyledi.
Murat Arslan, geçtiğimiz hafta yapılan YARSAV 4. Olağan Genel Kurulu’nda tek aday olarak yeniden başkanlığa seçilmişti. Arslan başkan seçildikten sonra Aydınlık’tan Olcay Kabaktepe‘nin sorularını yanıtladı. YARSAV’ın muhalif bir çizgisinin olduğunu ve mücadele anlayışında herhangi bir değişiklik olmayacağını belirten Arslan, “Yargı, siyasi iktidar ve cemaat arasında bir savaş meydanı oldu. Cemaat, bir dönem iktidarın suç ortağıydı. Silivri yargılamalarında bu suç ortaklığını çok iyi gördük. Daha sonra birbirlerine düştüler. Siyasi iktidar bu dönemde sadece cemaate karşı değil, kendisine muhalif olan bütün herkesi hedef aldı. Yargıyı bu duruma siyasi iktidar ve cemaat birlikte getirdiler. Biz hem bu siyasi iktidara hem de devlet içerisinde yapılaşan cemaate karşıyız. İkisine karşı mücadele edeceğiz” dedi.

İKİSİNDEN DE KURTULMALIYIZ
Arslan, “İnsanların şu anda adalete, hukuka olan güveninde büyük bir azalma var. Bu güven kaybını yok etmek için yargıyı hem siyasi iktidardan hem cemaatten kurtarmalıyız. Maalesef yargı içerisindeki bazı meslektaşlarımız, cemaat yargıya hakimken cemaate, iktidar yargıya hakim olunca iktidara boyun eğdiler. Şu anda yargıda tek adam iradesi hakim durumda. 12 yaşındaki bir çocuk, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaretten’ tutuklanabiliyor. Ya da başka bir çocuk parkta Cumhurbaşkanını eleştirirken tutuklanabiliyor. Yargı şu anda siyasi iktidar tarafından teslim alınmış durumda. 1 Kasım seçimleri de bu yüzden çok önemli” diye konuştu.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Özcan Yeniçeri: Referandumu kim kazanacak?

İktidar ve iş birlikçileri referandum sonuçlarını şimdiden ilan etmiş durumdalar. Kimisi siyasi partilerin aldıkları oyları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir