21 Ağustos 2017 , Pazartesi
Ana Sayfa / Gündem / Vatan Partisi Heyeti Çin’e gidiyor

Vatan Partisi Heyeti Çin’e gidiyor

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 16-20 Kasım tarihleri arasında Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapacağı ziyaret ve Fransa’daki terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul Beylikdüzü’ndeki Tüyap Kitap Fuarı’nda basın toplantısı düzenleyen Perinçek, Çin Komünist Partisi’nin daveti üzerine Çin’e yarın hareket edeceklerini belirtti. Çin’in Başkenti Pekin’de çeşitli diplomatik temaslarda bulunacak olan Vatan Partisi’nin 7 kişilik heyetinde Genel Başkan Yardımcıları; TBMM E. Başkanvekili Hasan Korkmazcan, Em. Tümgeneral Beyazıt Karataş, Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkan Yardımcısı Yunus Soner, partinin önderlerinden Em. Tümamiral Soner Polat, TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz ve Öncü Gençlik Başkanı Aykut Diş yer alacak.

‘BATI ASYA BİRLİĞİ PROJEMİZİ GÖRÜŞECEĞİZ’
Dünyamızın Asya Çağına girdiğini ve Çin’in de geleceğin dünyasının kuruluşunda büyük payı olacağını ifade eden Perinçek ziyarete ilişkin şu bilgileri verdi: “İlk gün Sincan-Uygur bölgesine, ardından da Başkent Pekin’e gideceğiz. Hem partiler arası görüşme yapacağız, hem de Türkiye ile Çin arasındaki ilişkilerin gelişmesi konusunda görüş alışverişinde bulunacağız. Çin ile Türkiye, Asya’nın Batı ve Doğu uçları. Asya Çağının yükselen ülkeleri, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet olacak. Çin Halk Cumhuriyeti’de geleceğin dünyasının kuruluşunda büyük payı olacak ülke. Biz, Avrasya ittifakını savunuyoruz. Aynı zamanda Türkiye, Suriye, Irak, İran, Lübnan hatta Mısır’a kadar uzanan Batı Asya Birliği projemiz var. Bunlarla ilgili görüşmeler yapacağız. Orada özellikle Uygurların, Kazakların ve diğer azınlıkların yaşamları hakkında bilgi alacağız. Partiler arası yüksek düzeyde görüşmeler de yapacağız. 21 Kasım’da da Türkiye’ye döneceğiz ve yine bir basın açıklaması yapıp, elde edilen sonuçları kamuoyu ile paylaşacağız.”

‘IŞİD’İ ABD’NİN KURDUĞU DÜNYA BİLİYOR’
Perinçek, terör örgütü IŞİD’in Fransa’da geçen Cuma yaptığı ve 129 kişinin hayatını kaybettiği onlarca kişinin de yaralandığı saldırıya ilişkin de konuştu. IŞİD’in ABD’nin siyasetleri doğrultusunda eylemler yaptığını vurgulayan Perinçek şöyle konuştu: “Fransız halkının ve tüm insanlığın acısını paylaşıyoruz. Bütün bu olayların arkasından IŞİD çıkartılıyor. IŞİD’i ABD’nin kurduğunu bütün dünya biliyor. ABD’nin siyasetlerinin bir amacı olarak kullanılıyor. Ortadoğu’da IŞİD, hep PKK’nın PYD’nin önünü açan, ona Kürt Koridoru kurmak için alan yaratan bir terör örgütü olarak rol oynadı. Şimdi de Fransa’yı ABD politikalarına zorlayan bir takım eylemlerin sahibi olarak sahnede yerini alıyor. Bunları saptamamak mümkün değil. Biz bölgemizde bütün terör örgütü birliklerinin sonunun geleceğini çok iyi biliyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz.

‘ABD SON ATAKLARINI YAPMAKTADIR’
Vatan Partisi olarak çözümü üretiyoruz. Çözüm şudur; Türkiye, Suriye, İran, Irak, Azerbaycan, Lübnan bir olacak. Bölgede bölücü ve yobaz terör örgütlerinin kökünü kazıyacaklar. Zaten şu anda Türk Silahlı Kuvvetleri 24 Temmuz’da başlayan harekatı ile PKK’nın belini kırmaktadır. Bu çok büyük bir başarıdır. Ayrıca Suriye Beşar Esad önderliğinde ABD’in kışkırtttığı iç yıkıcılığa karşı başarılar kazanmaktadır. ABD bölgemizde kaybetmiştir ve kaybeden ABD şimdi de son ataklarını yapmaktadır. Göreceksiniz bölge ülkeleri birleşecektir. Türkiye Batı Asya Birliği’nin önderlerinden olacaktır. Ancak bu konuda Türkiye’de Vatan Partisi dışında bir siyasi partinin mücadele ettiği yok. Bizim çözümümüz bölge ülkelerinin birliğidir.”

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Özcan Yeniçeri: Referandumu kim kazanacak?

İktidar ve iş birlikçileri referandum sonuçlarını şimdiden ilan etmiş durumdalar. Kimisi siyasi partilerin aldıkları oyları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir