21 Ağustos 2017 , Pazartesi
Ana Sayfa / Teknoloji / Reklamsız video dönemi başlıyor

Reklamsız video dönemi başlıyor

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube’un reklamsız video içerikleri için açacağı özel servis YouTube Red, 28 Ekim’de ve ilk olarak ABD’de yayın hayatına başlıyor.

Hürriyet’in haberine göre, YouTube’tan görüntü izleyenlerin en büyük sıkıntılarından biri bolca reklama maruz kalmaları. Bu şikayetleri değerlendiren YouTube, reklam modelinden vazgeçemeyeceği için alternatif bir yol buldu.

YouTube Red adını taşıyan bu özel servis, YouTube üzerinden izlenen tüm videoların reklamsız olarak görüntülenmesini sağlıyor. Yani YouTube’ta reklam tamamen kaldırılıyor. Ancak elbette bunun da bir bedeli var.
YouTube Red aboneliğinden faydalanmak isteyenlerin aylık olarak 10 doları (yaklaşık 30 TL) gözden çıkarması gerekiyor. YouTube, bu şekilde reklamlardan elde edemediği geliri, aylık ücretlerle kapatabilmeyi umuyor.

28 Ekim’de yayına girecek bu özellik şimdilik sadece ABD’de kullanılabilecek.

YOUTUBE RED İLE VİDEOLARI İNTERNET OLMADAN İZLEYİN

YouTube Red’in bir diğer önemli özelliği de videoların offline olarak da izlenebiliyor olacak olması. Kullanıcılar dilerlerse YouTube’taki videoyu bilgisayarına indirebilecek ve internet olmadan da görüntüyü izleyebilecek.
YOUTUBE RED VE PORNO ALGISI

YouTube Red’in isminin ve yayın tarihinin açıklanmasıyla beraber algı sorunu da ortaya çıktı. Redtube gibi yetişkin içerikli sitelerle YouTube Red’in fazlasıyla benzerlik taşıdığını düşünen kullanıcılar, Twitter ve diğer sosyal medya kanallarında da bu algıyı dile getiren tweet’ler paylaştı.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Otokar’ın sağdan direksiyonlu Kent LF otobüsleri Malta’da sefere başladı

Üst üste 6 yıl Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs markası olan Otokar, modern araçları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir