Ana Sayfa / Dünya / Putin ve Esad, Moskova’da görüştü

Putin ve Esad, Moskova’da görüştü

Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Suriye lideri Esad’ın Rusya’nın başkenti Moskova’da dün bir araya geldiğini açıkladı.

Sputnik’te yer alan habere göre, Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Suriye lideri Esad’ın Rusya’nın başkenti Moskova’da dün bir araya geldiğini açıkladı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Suriye lideri Beşar Esad’in dün akşam Rusya’nın başkenti Moskova’yı ziyaret ederek, Başkan Vladimir Putin ile Rusya yönetiminin üst düzey yetkililerinin de katıldığı bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi.

Görüşmenin uzun sürdüğünü belirten Peskov, Esad’ın Putin’e ülkesindeki son durum ve Suriye ordusunun planlarına ilişkin bilgi verdiğini açıkladı.

Peskov, liderlerin Rusya’nın düzenlediği hava operasyonlarının gidişatını, Suriye’de terörle mücadele sürecini ve ikili ilişkileri de ele aldığını aktardı. Rus sözcünün açıklamasına göre, Putin-Esad görüşmesinde çekilen görüntüler, kısa zaman içinde basına sunulacak. Peskov, Esad’ın Moskova’dan ayrılıp ayrılmadığına ilişkin ise bilgi vermedi.

ESAD: RUSYA İLE SURİYE’Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

Öte yandan iki liderin görüşmelerde hangi ifadeleri kullandıkları da detaylanmaya başladı. Esad, görüşmede, “Suriye halkının gelecekte ülkesinde görmek istediği şey, hepimizin ortak amacı olmalı” dedi.

Esad, Rusya ile birlikte teröre karşı zafer kazanacaklarından ve Suriye’yi yeniden inşa etmekten de umutlu olduğunu belirtti:

“Rusya halkını, ülkemize yaptığı yardımdan dolayı yeniden tebrik ediyorum. (Rusya ile birlikte) Terörizmi yeneceğiz ve Suriye’yi hem ekonomik hem siyasi açıdan yeniden inşa edecek, herkesin barış içinde yaşadığı bir ülke yapacağız.”

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

2016’da Xinjiang’a yardım çalışmaları arttı

2016’da Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’ne yönelik mali yardım çalışmalarının arttırıldığı bildirildi. Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir