Ana Sayfa / Gündem / “PKK topyekün mücadeleyle bitirilecek”

“PKK topyekün mücadeleyle bitirilecek”

Vatan Partisi Ankara 1. Bölge Adayı, Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, terörün topyekün mücadele ile bitirileceğini söyledi.

Partisinin “Teröre Karşı Türkiye Cephesi” konulu konferansta konuşan Pekin, TSK’nın 24 Temmuz’da PKK’nın yurtdışındaki hedeflerini vurduğunu ve şimdiye kadar terör örgütüne büyük bir kayıp verdirdiğini belirtti. Türkiye’nin bir kısmının yürütülen savaşa “Saray savaşı” dediğini, bir kısmının da “değildir” dediğini hatırlatan Pekin, “Tayyip Erdoğan’a yarıyor, AKP bu mücadeleden rant sağlıyor, diyerek savaşı bırakacak halimiz yok. Bu savaş vatan savaşı, yurdumuzu korumak için yapılıyor, başka noktalara çekmeye gerek yok” diye konuştu.

Pekin, şunları kaydetti: “Terör örgütü sonuna kadar savaşılarak ortadan kaldırılacak. Genelkurmay Başkanı da sonuna kadar savaşılacağını söylüyor. Teröre karşı topyekün savaşılması gerekiyor. IŞİD’e karşı da mücadele etmemiz gerekiyor. Siyaset de güvenlik güçlerinin arkasında olacak. Aynı zamanda bölge ülkeleriyle birlikte barış çemberi oluşturmamız gerekiyor.”

Türkiye’nin tıpkı Atatürk ve Kurtuluş Savaşı döneminde olduğu gibi Amerika ve Rusya arasında denge siyaseti izlemesi gerektiğini vurgulayan Pekin, Milli Hükümet ihtiyacını da dile getirdi.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Son Dakika: Öncüpınar sınır kapısında hareketlilik! (Sınırda neler oluyor)

Kilis’te Öncüpınar Sınır Kapısından, Fırat Kalkanı Bölgesine askeri sevkiyat yapılıyor.   Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait tanklar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir