21 Ağustos 2017 , Pazartesi
Ana Sayfa / Medya / İlker Yücel İfadeye Çağrıldı

İlker Yücel İfadeye Çağrıldı

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlker Yücel “Türkiye’yi Bombalar Savaş Başlatırız” tapeleriyle ilgili ifadeye çağrıldı.
İlker Yücel, Aydınlık Gazetesinin 28.03.2014 tarihli manşetinde yer alan ‘Türkiye’yi Bombalar Savaş Başlatırız’ haberi ile ilgili açılan dava için ifadeye çağrıldı.

Aydınlık Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel 28.03.2014 tarihinde gazetede yayınlanan ‘Türkiye’yi Bombalar Savaş Başlatırız’ haberi ile ilgili açılan davada yarın (27.10.2015) ifade verecek. Ahmet Davutoğlu, Hakan Fidan, Yaşar Güler ve Feridun Sinirlioğlu arasındaki görüşmenin ayrıntılarının bulunduğu haberle ilgili açılan davada İlker Yücel; devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıkladığı gerekçesi ile yargılanıyor. Söz konusu tapelerde Hakan Fidan’ın “Gerekirse Suriye’ye dört adam gönderirim. Türkiye’ye 8 füze attırıp savaş gerekçesi üretirim, Süleyman Şah Türbesine’de saldırtırız” ifadeleri yer alıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun yürüttüğü davada, İlker Yücel ifadesini askerlik görevini yapmakta olduğu için Lüleburgaz’da verecek.

Yer: Lüleburgaz Adliyesi

Tarih, saat: 27.10.2015 – 10.20

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Nevşin Mengü’nün yeni adresi

Nevşin Mengü, Bavul dergisinde yazmaya başlıyor. Dergi, Mengü’nün temmuz ayı itibarıyla her ay yazacağını duyurdu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir