21 Ağustos 2017 , Pazartesi
Ana Sayfa / Gündem / İddianame tamamlandı

İddianame tamamlandı

Selam ve Tevhid iddianamesi mahkemeye gönderildi. F tipi polislerin soruşturulduğu iddianamede 54’ü tutuklu 122 şüpheli yer aldı. İddianamenin bir numarası ise Fethullah Gülen oldu.
Selam Tevhid soruşturmasında iddianame tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 54 F tipi polisin tutuklu olduğu Selam Tevhid soruşturmasında iddianameyi onaylayarak mahkemeye gönderdi. 122 şüphelinin yer aldığı iddianamede 1 numaralı şüpheli olarak Fethullah Gülen yer aldı.

İstanbul14’üncü Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ında aralarında olduğu 968 müştekiye yer verildi.

Şüpheliler “silahlı örgüt kurmak ve yönetmek, gizli belgeleri casusluk amaçlı temin etmek, hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs, fişleme, suç uydurma ve resmi belgede sahtecilik ile suçlandı.

Savcılık, firari şüpheliler Fethullah Gülen ve Emre Uslu ile birlikte Ergenekon operasyonlarının polis müdürü Yurt Atayün için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 67,5 yıla kadar hapis cezası istedi.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Özcan Yeniçeri: Referandumu kim kazanacak?

İktidar ve iş birlikçileri referandum sonuçlarını şimdiden ilan etmiş durumdalar. Kimisi siyasi partilerin aldıkları oyları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir