Ana Sayfa / Dünya / Fransa geri çevirdi

Fransa geri çevirdi

Paris saldırılarının ardından Fransa’da güvenlik önlemleri sertleştirildi. Fransa İçişleri Bakanı terör şüphesi nedeniyle bin kişiyi sınırdan geri çevirdiklerini açıkladı. Paris’teki Charles de Gaulle Havaalanı’nda çalışan 57 işçi de “radikalleşme eğiliminde oldukları” gerekçesiyle işten atıldı.
ulusalkanal.com.tr’de yer alan habere göre, Paris’te düzenlenen terör saldırılarının ardından Fransa, güvenlik önlemlerini daha da sertleştirdi, terör şüphesi nedeniyle bin kişiyi sınırdan geri çevirdi.

Açıklama Strasbourg’taki bir kontrol noktasını ziyaret eden Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve’dan geldi.

Cazeneuve “13 Kasım’da ilan edilen sınır kontrolleri uygulamaları uyarınca, bin kişi Fransa sınırından geri çevrildi” diye konuştu.

Cazeneuve, bu kişilerin “kamu düzenine ve ulusal güvenliğe tehdit içerme ihtimalleri bulunduğu için” ülkeye alınmadığını belirtti.

Öte yandan Paris’te Charles de Gaulle Havaalanı’nda çalışan 57 işçi de “radikalleşme eğiliminde oldukları” gerekçesiyle işten çıkarıldı.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

2016’da Xinjiang’a yardım çalışmaları arttı

2016’da Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’ne yönelik mali yardım çalışmalarının arttırıldığı bildirildi. Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir