Ana Sayfa / Teknoloji / Facebook uyardı: İzleniyorsunuz!

Facebook uyardı: İzleniyorsunuz!

Facebook yeni bir uygulamaya imza attı. Bundan böyle Facebook yönetimi kullanıcılarına, hesaplarının hükümetlerin gizli istihbarat ajanlarının radarında olduğunu anında bildirecek. Söz konusu faillerin nasıl tespit edileceği konusunda bilgi açıklamayan Facebook, “Kanıt kuvvetli olduğunda uyarıları yapacağız” açıklaması yaptı.

Sosyal medya devi Facebook görülmemiş bir uygulama ile bu duruma da el attı.

Ulusal Kanal’da yer alan habere göre, Bundan böyle “kuvvetli bir delil” tespit ettiğinde, Facebook yönetimi kullanıcılarına, hesaplarının hükümetlerin gizli istihbarat ajanlarının radarında olduğunu anında bildirecek.

Facebook, kullanıcılarını ABD Ulusal Güvenlik Dairesi ya da İngiltere Dijital İstihbarat Örgütü gibi ajanlar, ya da devlete çalışan aktörler tarafından takip edildiğini, “anında” göndereceği uyarı mesajla bildirecek.

Facebook’un uyarı notu şöyle olacak:

“Facebook ve diğer online hesaplarınız, devlet destekli aktörler tarafından’ hedef alınmıştır. Onaylamanız halinde sizden başkalarının hesabınızı kullanmasını önleyeceğiz. Yeni bir bilgisayar ya da browser üzerinden giriş yaptığınızda cep telefonunuza yeni şifreyi göndereceğiz.”

Facebook söz konusu faillerin nasıl “anında” tespit edildiğini açıklamadı.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Otokar’ın sağdan direksiyonlu Kent LF otobüsleri Malta’da sefere başladı

Üst üste 6 yıl Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs markası olan Otokar, modern araçları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir