21 Ağustos 2017 , Pazartesi
Ana Sayfa / Gündem / F Tipi örgütle bağlantıları tespit edildi

F Tipi örgütle bağlantıları tespit edildi

Polis, bürokrat, hakim ve savcılardan sonra şimdi de gizli tanıklar masaya yatırıldı. Kumpaslarda görev alan gizli tanıklarla F tipi örgüt arasındaki bağlantılar tespit edildi. Gizli tanıkların ilişkileri ortaya çıktığında kumpaslar da çözülecek. Kumpasların polis, bürokrat, hakim ve savcılarının ardından sıra gizli tanıklara geldi.

F tipi kumpaslarda görev alan isimlerle ilgili soruşturmalar kapsamında gizli tanıkların inceleme altına alındığı öğrenildi. Aydınlık Gazetesi’nin haberine göre polis, hakim ve savcılarla ilgili işlemler devam ederken gizli tanıklar da kıskaca alındı.

Haberde gizli tanıklarla F tipi örgüt arasındaki bağlantılara araştırıldığı belirtildi. Gizli tanıkların ilişkilerinin ortaya çıkması kumpas soruşturmaları açısından oldukça belirleyici. Zira bir çok kumpas gizli tanıklar üzerinden yürütüldü.

Türkiye’deki ilk gizli tanık uygulaması Ergenekon davasında gündeme geldi. Koyun hırsızından katile, PKK yöneticisinden tecavüzcüye geçmişi şaibeli 60 kişi Ergenekon’un gizli tanığı yapıldı.

Sadece Ergenekon kumpasında Danıştay cinayetinin azmettiricisi Osman Yıldırım ve eski PKK yöneticisi Şemdin Sakık’ın da aralarında bulunduğu 60 gizli tanık kullanıldı.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Özcan Yeniçeri: Referandumu kim kazanacak?

İktidar ve iş birlikçileri referandum sonuçlarını şimdiden ilan etmiş durumdalar. Kimisi siyasi partilerin aldıkları oyları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir