Ana Sayfa / Gündem / Eski müftüden ‘Atatürk’e skandal sözler

Eski müftüden ‘Atatürk’e skandal sözler

Önce Kaçak Saray için geri adım attı. Sonra CHP’ye saldırmayı alışkanlık haline getirdi.
CHP’den istifa eden eski müftü İhsan Özkes, bugünkü tweet’iyle yine gündemde.
İhsan Özkes, “Atatürk bugün yaşasaydı ilk işi herhalde CHP’yi kapatmak olurdu” iddiasında bulundu.
CHP’den istifasının ardınduz üftü İhsan Özkes’in Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki 30 Ağustos resepsiyonu sonrası attığı tweetler, sosyal medyada tepki çekmişti.
Özkes, ‘Hazreti Muhammed yaşasaydı, Saray’a kesinlikle girerdi’ diye tweet attı. Ancak eski CHP milletvekilinin, 2 Nisan’da Meclis’te yaptığı konuşmada, tam tersini söylediği ortaya çıkmıştı.
Özkes, “Belki geçmişte Peygamberimizle ilgili cümle kullanmam doğru değildi. Ne olmuş yani katıldıysam” dedi. Özkes, Genel Kurul’daki konuşmasında, ‘İsrafı itibar yaptınız. Bugün Hazreti Muhammed yaşasa, o Saray’a girmez ya!’ diye konuşmuştu.
“ATATÜRK YAŞASAYDI..”
Özkes BU siyasi tartışmalarla ilgili düşüncelerini Twitter’dan paylaşırken yine skandal ifadelere imza attı: “CHP’yi değil adaylığını açıklayanlar Türkiye bir araya gelse kurtaramaz. CHP iflah olmaz. CHP’deki kavga CHP içinde iktidar olma kavgasıdır. CHP’liler ‘Önce Türkiye’ sloganlarında samimi iseler, CHP’yi kapatsınlar, kimi CHP’lilerin yararlanması dışında CHP’nin bu ülkeye yararı yok. Atatürk bugün yaşasaydı ilk işi herhalde CHP’yi kapatmak olurdu, aksi halde sirozdan değil CHP’nin bu haline kahrından ölürdü”
İşte İhsan Özkes’in attığı o Tweet’ler:

 

37fd75de65b165f3_528x522

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Son Dakika: Öncüpınar sınır kapısında hareketlilik! (Sınırda neler oluyor)

Kilis’te Öncüpınar Sınır Kapısından, Fırat Kalkanı Bölgesine askeri sevkiyat yapılıyor.   Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait tanklar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir