24 Ağustos 2017 , Perşembe
Ana Sayfa / Dünya / ‘Esad görevi bırakacak’ haberi yalan çıktı

‘Esad görevi bırakacak’ haberi yalan çıktı

Türk basını, Rus Kommersant gazetesine dayandırarak verdiği ‘Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın ülkesindeki krizin siyasi yolla çözülmesi için uzlaşmayı kabul ettiği ve bu amaçla yakın zamanda iktidarı devredeceğini açıklayacağı’ haberi dezenformasyon çıktı.

Vatan gazetesinin haberinde, çatışmaların başladığı 2011 yılından bu yana ilk yurt dışı ziyaretini Moskova’ya gerçekleştiren Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın yakın zamanda önemli bir açıklama yapacağı iddia edilmişti.

Kommersant’a dayandırılan haberde, ‘Esad çıklamasında, ülkesindeki krizin siyasi yolla çözülmesi için uzlaşmayı kabul ettiğini, bu amaçla yakın zamanda iktidarı devredeceğini söyleyecek” ifadeleri kullanılmıştı. Ancak Rus Kommersant gazetesinin Beşar Esad ve Suriye krizine ilişkin yayınladığı haberlerde bu iddiayla ilgili hiçbir ifade yer almıyor.

Bu arada Kremlin, Türkiye’nin Batılı ülkelerle müzakere ettiği iddia edilen ‘Esad’ın altı ay içinde görevini bırakmasını öngören geçiş planından’ haberdar olmadığını açıkladı.

Sputnik

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

2016’da Xinjiang’a yardım çalışmaları arttı

2016’da Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’ne yönelik mali yardım çalışmalarının arttırıldığı bildirildi. Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir