24 Ağustos 2017 , Perşembe
Ana Sayfa / Gündem / Ergenekon’un ‘mobil’ delilleri

Ergenekon’un ‘mobil’ delilleri

Ergenekon davasının temyiz duruşmasında savunma yapan emekli Yarbay Mustafa Dönmez, hukuksuz şekilde elde edilen mühimmatın sırasıyla Gölbaşı, Zir Vadisi ve Poyrazköy’de gezdirildiğini söyledi.

Aydınlık’tan Olcay Kabaktepe’nin haberine göre, Ergenekon davasının temyiz duruşmasında savunma yapan emekli Yarbay Mustafa Dönmez, hukuksuz şekilde elde edilen mühimmatın sırasıyla Gölbaşı, Zir Vadisi ve Poyrazköy’de gezdirildiğini söyledi.
Ergenekon davasının 8. temyiz duruşması Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde yapıldı. Duruşmada savunma yapan emekli Yarbay Mustafa Dönmez farklı yerlerde bulunduğu söylenen mühimmatın aslında aynı mühimmat olduğunu belirterek, “Bu mühimmatın sırasıyla Gölbaşı, Zir Vadisi ve Poyrazköy arasında gezdirildi. Önce Gölbaşı’nda, sonra Zir Vadisi’nde, daha sonra Poyrazköy’de bulunduğu iddia edilen mühimmat aynı mühimmattır. Seri numarası, her şeyi aynı. Oysa polisler 3 ayrı yerde mühimmat bulduklarını iddia etmişlerdir” dedi.

BİR ARAYA GETİRİLEMİYOR
Üzerinden, 5 sene geçmesine rağmen 3 ayrı yerde bulunduğu iddia edilen mühimmatın özel görevli mahkemece bir araya getirilemediğini kaydeden Dönmez, mahkemede, “3 yerde bulunan mühimmatı bir araya getirin, bütün suçlamaları kabul edeceğim” dediğini de söyledi.

TAHİRLERDE ÇELİŞKİ
Olaylarda ciddi bir tarih çelişkisi de olduğunu vurgulayan Dönmez, “Mühimmatın sarıldığı gazetelerin üzerindeki tarihin evimde arama yapılan tarihten önceki bir zamana ait olması gerekirken, sonraki zamana aittir. Bu durum bize, evimde kroki bulunmasından 4 gün sonra Zir Vadisine mühimmat gömüldüğünü söylemektedir. Üstelik Zir Vadisi aramaları yapıldığında ben tutuklanmış, Mamak Askeri Cezaevinde yatmaktaydım” diye konuştu.

SAMANYOLU TV BU İŞİN İÇİNDE
Cemaat’e yakın Samanyolu TV’nin kumpasın bir parçası olduğunu belirten Dönmez
şöyle devam etti: “Kumpasın yapıldığı yer olan
Zir Vadisi aramalarında daha mühimmat çıkmadan bir saat önce Samanyolu Televizyonu
mühimmat bulunduğunu kamuoyuna açıklamıştır. Bir buçuk saat önceden, daha mühimmat bulunmadana, ‘çok sayıda bomba ve mühimmat bulundu’ açıklaması yapmıştır. Samanyolu TV de bu işin içindedir.”

MÜHİMMATIN EMNİYETTEN ÇIKARILDIĞINI SÖYLEMİŞTİ
Emniyet Amiri Behçet Oktay’ın, Zir Vadisi’nde bulunduğu idda edilen mühimmatın emniyetin Gölbaşı deposundan çıkarıldığını açıkladığını belirten Mustafa Dönmez, Oktay’ın bu açıklamadan kısa süre sonra intihar ettiğinin söylendiğini ancak buna inanmadığını dile getirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Dairesi Başkanı Behçet Oktay’ın, Ankara’da, 24 Şubat gecesi “başına bir el ateş ederek intihar ettiği” açıklanmış ancak ailesi Oktay’ın ölümünün intihar olmadığını savunmuştu.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Özcan Yeniçeri: Referandumu kim kazanacak?

İktidar ve iş birlikçileri referandum sonuçlarını şimdiden ilan etmiş durumdalar. Kimisi siyasi partilerin aldıkları oyları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir