Ana Sayfa / Gündem / Erdoğan’a hakaretten hapis cezasına çarptırılan TGBlilerden mesaj var

Erdoğan’a hakaretten hapis cezasına çarptırılan TGBlilerden mesaj var

Cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyası kapsamında İzmir’e mitinge gelen dönemin başbakanı Erdoğan’a hakaret içeren slogan attıkları ve pankart astıkları gerekçesiyle TGB İzmir İl örgütümüzden 10 arkadaşımız hakkında “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçlamasıyla dava açılmıştı. Açılan davada arkadaşlarımız hakkında 1.5 yıl ile 4.5’ar yıl arasında değişen hapis cezası istenmişti.

Yargı süreci sona eren davada sonuç açıklandı. 4 arkadaşımız için beraat kararı gelirken, 6 arkadaşımıza “kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçlamasıyla 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Hapis cezası alan TGB İzmir İl Sekreteri Erdem Şahin, TGB İzmir İl Yöneticisi Görkem Gözet ve TGB İzmir İl Yöneticisi Burak Kurt, aldıkları ceza ile ilgili mesajlarını tgb.gen.tr aracılığı ile ilettiler.

MÜCADELEMİZDEN GERİ ADIM ATMAYIZ!

Verilen kararın Cumhuriyet yıkıcılarının Türk gençliğinden ne kadar korktuğunun bir ispatı olduğunu söyleyen TGB İl Sekreteri Erdem Şahin, “Cumhurbaşkanı Türkiye’nin neresine giderse gitsin, TGB üyelerine barikatlar kuruluyor, gözaltına alınıyor, il binaları abluka altına alınıyor. Verdikleri cezalar inancımıza zerre kadar zarar veremez. Mücadelemizden çeyrek adım geri atmayacağız” dedi.

BİN ODALI SARAYLARI ONLARI KURTARAMAYACAK

TGB İzmir İl Yöneticisi Görkem Gözet, “Bağımsızlık ve devrim mücadelemizden bir adım geri çekilmeyiz. Her zaman doğruları söyledik, söylemeye de devam edeceğiz. Bin odalı sarayları onları kurtaramayacak. Bizler dört duvarın içerisine girmekten korkmuyoruz. Ama onlar, o bin odalı saraylarının içerisinde Türk gençliğinden korkuyorlar. Asıl mesele budur” diyerek mücadelelerine devam edeceklerini ifade etti.

BU CEZALAR BİZE VIZ GELİR

TGB İzmir İl Yöneticisi Burak Kurt Türkiye’nin Atatürkçü gençleri olarak Cumhuriyet yıkıcılarına karşı vatan ve hürriyet kavgasına devam edeceklerini belirterek, “Haziran’da Abdocanlarımız katledildiğinde “Emri ben verdim.” diyen, ayakkabı kutularında milyon dolarlar yakalandığında “Sıfırla Bilal” diyen, yüzlerce genci hapis cezaları ile sindirmeye çalışan Tayyip Erdoğan, “Hırsız, Katil Gündoğdu’da” yazılı pankartı üzerine alınmış olmalı ki bizlerle hesaplaşmaya çalışıyor. Fakat unuttuğu bir şey var, bizler henüz yedi yaşında varlığını milletine adayan bir gençliğiz. Bizleri bu cezalar ile yıldırabileceklerini zannedenler yanılıyorlar. Bu cezalar bize vız gelir” dedi.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Son Dakika: Öncüpınar sınır kapısında hareketlilik! (Sınırda neler oluyor)

Kilis’te Öncüpınar Sınır Kapısından, Fırat Kalkanı Bölgesine askeri sevkiyat yapılıyor.   Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait tanklar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir