Ana Sayfa / Gündem / Elinizdeki belgeleri açıklayın

Elinizdeki belgeleri açıklayın

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Pekin, her iki partiye ellerinde bulunan bilgi ve belgeleri kamuoyuna açıklaması çağrısında bulundu.
Oslo ve İmralı’da PKK’ya verilen sözlere ilişkin AKP ile CHP arasında başlayan tartışmaya, Genel Başkan Yardımcımız İsmail Hakkı Pekin de katıldı. Pekin, her iki partiye ellerinde bulunan bilgi ve belgeleri kamuoyuna açıklaması çağrısında bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün katıldığı bir TV programında, AKP ile PKK arasında yürütülen görüşmelere ilişkin bazı tutanakları gördüğünü ve bu tutanaklarda PKK’ya bazı vaatlerde bulunulduğunu söylemişti.

AKP sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine “Kamuoyunun önüne çıkmalı, ‘bunun altında imzalar var, şu sözler verilmiş’ demelidir. Bu kadar büyük bir iddianın bu kadar ileri bir tezin sahibinin ispat edemiyorsa istifa etmesi gereklidir” diye yanıt verdi.

‘AKP PKK’YA ÖZERKLİK VAADİNDE BULUNDU’

Pekin, AKP ile PKK arasındaki görüşmelerde, PKK’ya bazı taahhütlerde bulunulduğunu doğruladı. Pekin, “Verdikleri taahhütte özerklik de var. Avrupa Özerklik Şartı’nın yerine getirilmesi de var. Öcalan’ın serbest bırakılması, dağdakilerin indirilmesi ve siyasete katılması, bunların hepsi var” dedi. Pekin, “Sayın Ömer Çelik demagoji yapacağına MİT Müsteşarı Fidan aracılığıyla ‘Biz İmralı’da şunları şunları söyledik şu sözleri aldık, İmralı bize şu mektubu yazdı, şu taahhütlerde bulundu. Biz de bunun karşılığında İmralı’ya, Amerika’ya ve PKK’ya şu taahhütlerde bulunduk’ desin” dedi. Pekin şöyle devam etti: “Sayın Kılıçdaroğlu, ‘Bu tutanakları gördüm’ diyor. Eğer onun da elinde bu konuda belge ve bilgi varsa o da açıklasın” çağrısında bulundu. Pekin, bu görüşmelerde gizli faaliyet yürütüldüğünü belirterek, “Oraya verilen sözler var. O sözler de gerçekten AKP’nin altından kalkamayacağı, yapamayacağı sözler. Onun için güvenlik güçleri tekrar devreye girdi” ifadelerini kullandı.

‘ÖCALAN’IN BAŞBAKAN’A YAZDIĞI MEKTUPU GÖRDÜM’

AKP ile PKK arasındaki görüşmelerin öncesine işaret eden Pekin, “Öcalan’ın Başbakan’a hitaben yazdığı mektup var. Ben bunu gördüm. Bunların doğru olduğunu da biliyorum” dedi.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Son Dakika: Öncüpınar sınır kapısında hareketlilik! (Sınırda neler oluyor)

Kilis’te Öncüpınar Sınır Kapısından, Fırat Kalkanı Bölgesine askeri sevkiyat yapılıyor.   Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait tanklar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir