Ana Sayfa / Gündem / Ekrem firarda!

Ekrem firarda!

F tipi örgütün yayın organı Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın firar ettiği öne sürüldü. Hakkında 18 Eylül’den bu yana yakalama kararı olduğu ortaya çıkan Dumanlı’nın polisten köşe bucak kaçtığı belirtildi. Dumanlı’nın evinde kalmadığı, cep telefonunu da kullanmadığı belirlendi.

Zaman Gazetesi’nin eski Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında 18 Eylül’de yakalama kararı alındığı ortaya çıktı. Ekrem Dumanlı ise 50 gündür polisten saklanıyor.

Sabah gazetesinin haberine göre; yakalama kararı Selam Tevhid soruşturması kapsamında, savcı İrfan Fidan’ın talebiyle çıkarıldı.

Savcı Fidan, Fetullah Gülen’in talimatlarını örgüt üyelerine ulaştırdığı ve örgütün kurgusu doğrultusunda kamuoyu oluşturduğu iddiasıyla Dumanlı’yı sorgulamak istedi.

Ekrem Dumanlı’ya, “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevlerini Kısmen veya Tamamen Yapmasını Engellemeye Teşebbüs” ve “Suç İşlemek Amacıyla Silahlı Örgüt Kurmak veya Yönetmek” suçlamaları yöneltildi.

Ancak Dumanlı 18 Eylül’den itibaren sırra kadem bastı. Yakalama kararı çıkarılmasından 20 gün sonra, 5 Ekim günü gazetedeki görevinden istifa eden Ekrem Dumanlı, gazeteye de bir daha uğramadı.

Dumanlı’nın yakalanma korkusuyla 50 gündür evine gitmediği, cep telefonu kullanmadığı, hatta 1 Kasım’da oy bile vermediği belirlendi.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Özcan Yeniçeri: Referandumu kim kazanacak?

İktidar ve iş birlikçileri referandum sonuçlarını şimdiden ilan etmiş durumdalar. Kimisi siyasi partilerin aldıkları oyları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir