21 Ağustos 2017 , Pazartesi
Ana Sayfa / Gündem / ‘Dünyanın En Büyük Teröristine Meydan Okuyoruz’

‘Dünyanın En Büyük Teröristine Meydan Okuyoruz’

15 Kasım’da G-20 zirvesine katılmak üzere Türkiye’ye gelmesi planlanan ABD Başkanı Barack Obama’yı protesto eylemleri devam ediyor.

‘Dünyanın En Büyük Teröristine Meydan Okuyoruz’ sloganıyla yurt çapında üniversiteler ve şehir merkezlerinde eylemler başlatan ve Ankara Amerikan Büyükelçiliği ile İstanbul Amerikan Başkonsolosluğu önünde yaptığı gösterilerle gündeme gelen Türkiye Gençlik Birliği, G-20 zirvesinin yapılacağı Antalya’daki programını açıkladı.

TGB Antalya yöneticilerinin katıldığı ve TGB Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Sungur tarafından Antalya’da yapılan açıklamada, ABD’nin uyguladığı emperyalist politikalara değinilirken 15 Kasım’daki yürüyüşe çağrı yapıldı.

Yürüyüşte Obama için sürprizlerin olacağı belirtildi.

Eylem, 15 Kasım Pazar günü saat 13.00’da Antalya Büyükşehir Belediyesi önünden başlayacak

Açıklamanın tam metni ise şöyle;

ABD’NİN TARİHİ ELİNE BULAŞTIRDIĞI KANLA YAZILIDIR

Dünyanın en büyük terör devletinin başkanı Obama, 15-16 Kasım 2015 günlerinde G-20 zirvesine katılmak için Türkiye’ye geliyor.

Emperyalist ABD’nin tarihi, eline bulaştırdığı kanla yazılıdır. 1945’te Japonya’da, 1954’te Guetamala’da,1965’te Vietnam’da binlerce insanı katletti. 2003 yılında komşumuz Irak’ta 1.5 milyon insan katledildi. Suriye’de yarattığı iç savaşta binlerce insan öldü, binlercesi vatanından oldu.

Yaklaşık 30 yıldır, Türkiye’de desteklediği terör örgütleri aracılığıyla 40 bine yakın Mehmetçiğimiz şehit oldu. ABD, ülkemizin bölünmesi ve cumhuriyetimizin yıkılması için darbeleri örgütledi, gerici ve bölücü örgütleri destekledi, büyüttü. 2003 yılında askerimizin başına çuval geçirdi.

Sadece son 3 ayda, taşeronlarına verdiği silahlar ve mühimmatlarla, 130’ün üzerinde Mehmetçiğimiz şehit edildi.

Bütün bu cinayetlerin sorumlusu, milletimizin en büyük düşmanı emperyalist devlet ABD’nin başkanı, en büyük terörist Obama Türkiye’ye geliyor.

Türk gençliğinin emperyalizme karşı savaş kararlılığını dünyanın en büyük teröristine göstermek için ayağa kalkıyoruz.

SERİK İLÇESİ KIRMIZI BÖLGE İLAN EDİLDİ

Korku dağları şimdiden her yanı sardı. Toplantının yapılacağı Serik ilçesi ‘kırmızı bölge’ ilan edilerek, olası protestolar engellenmeye çalışıyor. Savaş gemileriyle, uçaklarla alacağınız güvenlik önlemlerinin Türk gençliği için geçerliliği yok. Gençliğin kararlılığının önünde, dağ olsa dayanmaz. Vatanının bütünlüğü için, gözünü kırpmadan cephede şehit düşen bir kuşağı tuttuğunuz salonlarla ve çizdiğiniz çizgilerle engelleyemezsiniz. Kararlılığımız, korkunuzu büyütmeye devam etsin.

GELECEĞİ VARSA GÖRECEĞİ DE VAR

Mehmetçiğimizin katilleri, PKK’nın besleyicisi ABD’nin başkanı topraklarımıza ayak basarsa, bu ülkenin vatansever gençleri gereken cevabı verir. Türkiye’nin tüm anti-emperyalist vatansever, devrimci gençlerini bizimle birlikte olmaya, ezilen milletlerin kavgasının sembolleri haline gelen çuvallarımızla ve ayakkabılarımızla, Obama’ya meydan okumaya çağırıyoruz!

Geleceği varsa göreceği de var!

15 KASIM’DA OBAMA’YA KARŞI YÜRÜYORUZ

15 Kasım Pazar günü Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde buluşarak büyük bir yürüyüş düzenleyeceğiz. Başta Antalya halkı olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından yurtseverleri yürüyüşümüze çağırıyoruz. Yürüyüşte Obama için sürprizlerimiz de olacak.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Özcan Yeniçeri: Referandumu kim kazanacak?

İktidar ve iş birlikçileri referandum sonuçlarını şimdiden ilan etmiş durumdalar. Kimisi siyasi partilerin aldıkları oyları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir