24 Ağustos 2017 , Perşembe
Ana Sayfa / Gündem / Doğu Perinçek: Hrant Dink soruşturmasının mecburi istikameti

Doğu Perinçek: Hrant Dink soruşturmasının mecburi istikameti

Hrant Dink 19 Ocak 2007 günü katledildi. 11 günlük araştırmadan sonra Parti olarak 31 Ocak 2007 günü İstanbul’da bir basın toplantısı yaparak, saptamalarımızı kamuoyuna açıklamıştık. Fethullah Gülen Örgütünün üzerine gidilmesinden sonra bizim saptadığımız gerçekler ortaya çıkıyor. İstanbul Başsavcılığı yeni bir iddianame hazırladı ve Mahkemeye verdi. Zaman gazetesi, “Aydınlık ne yazdıysa iddianameye konmuş” diye yakınıyor.

Bizim 11 gün araştırma yaparak ulaştığımız gerçekleri, Başsavcılık da sekiz yıl on ay sonra saptamış bulunuyor. Demek ki, böyle siyasal boyutlu suçlarda adaletin yerine getirilmesi için, millet adına kararlılık gerekiyor.

FETÖ’YE KALKAN OLANLAR

Şimdi Fethullah Gülen’e kalkan olanlar ne yapacaklar acaba? 17 Aralık 2014 sonrası süreçte, “yalnız Tayyip Erdoğan’ın yolsuzluğuna karşı soruşturma yürüten Yargı ve Emniyet görevlilerinin üzerine gidiliyor, dosyalar kapatılacak” diye burun kıvırıyorlardı. İşte soruşturmalar, Hrant Dink suikastına kadar vardı. Sırada Danıştay suikastı var. Fethullah Gülen çevresinde bir mukavemet cephesi kurmaya kalkanlar bozgun halinde. CHP ve MHP yönetimleri de bu bozgundan paylarını alıyorlar.

ABD ELÇİSİ ROSS WILSON’UN ARKASINDA YÜRÜYENLER

Fethullah Gülen Örgütüne karşı mücadele, Gladyo’nun marifetlerini bir bir ortaya çıkartıyor. Nitekim itirazların merkezinde ABD yönetimi ve işbirlikçileri bulunuyor.

Hrant Dink suikastı, Türkiye’yi hedef alan büyük tertibin en önemli uygulamaları arasındadır. Cenaze töreninde ABD Büyükelçisinin arkasında uygun adım sıraya girenler acaba şimdi ne düşünüyorlar. O zaman “Hepimiz Ermeniyiz” pankartlarıyla Ross Wilson’un arkasında yürüyenleri, Aydınlık’ın kapağında “Hepiniz Amerikancısınız” diye uyarmıştık.

O tören, Ermeni yurttaşlarımızla dayanışma eylemi değildi, Okyanus ötesinden dolduruşa getirilenlerin gösterisiydi. Hedefte Türkiye vardı ve yaşananlarla kanıtlandı bu tertip. Türkiye, bölünme sürecine o tertiplerle itildi. Ve şimdi cepheler yine aynı. O gün Okyanus ötesi tertibe alet olanlar, bugün yine bölücülerle işbirliği halindeler ve FETÖ’nün yakın koruması görevindeler.

BÜYÜK SUÇ ORTAKLARI

Bu süreç, önünde sonunda Fethullah Gülen’in büyük suç ortaklarının yakasına yapışacaktır.

31 Ocak 2007 günü basın toplantısında yaptığımız açıklamanın başlığı şöyleydi: Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Fethullah sicilli Ramazan Akyürek’in Hrant Dink suikastındaki rolü ABD ve MOSSAD’ı ele veriyor.

Yarın bu köşede o basın toplantısının tam metnini yayınlayacağız. Soruşturmanın ne yönde ilerleyeceğini orada bulacaksınız.

Bu kez sekiz yıl on ay beklemeyeceksiniz.

Doğu Perinçek / 14 Aralık 2015, Aydınlık

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Özcan Yeniçeri: Referandumu kim kazanacak?

İktidar ve iş birlikçileri referandum sonuçlarını şimdiden ilan etmiş durumdalar. Kimisi siyasi partilerin aldıkları oyları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir