24 Ağustos 2017 , Perşembe
Ana Sayfa / Gündem / Bayraktutan: Ortada uçak yok reklamları var

Bayraktutan: Ortada uçak yok reklamları var

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan; Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Bayraktutan, reklamları yapılan ama kendisine rastlanamayan yerli uçağı konu edindiği soru önergesinde şu ifade ve sorulara yer verdi:

“2011 yılında yapmış olduğunuz seçim kampanyasında “Yerli Uçağımız Göklerde” afişlerini kullandığınız ve dönemin Başbakanında üzerinde fotoğraflarının olduğu kırmızı bir yolcu uçağı kullanılmıştı. 2015 yılında yaptığınız bir kampanyada ise bizzat Başbakan olarak fotoğrafınızın da bulunduğu afişte Türkiye’deki bütün billboardlara “Yerli Yolcu Uçağımızı Yapıyoruz” şeklinde yazılar yazdınız.

Kamuoyunda 2011 yılında bahsettiğiniz “Yerli Uçağımız Göklerde” ve 2015 seçim kampanyasında bahsettiğiniz “Yerli Uçağımızı Yapıyoruz” beyanlarınız karşısında söz konusu uçak fabrikasının nerede olduğu ve şuana kadar ne kadar uçak üretildiği konusunda soru işaretleri oluşmuştur. Bir Milletvekili olarak 2011 yılında dönemin Başbakanın “Göklerde” diye tarif ettiği sizin de “Yerli Uçağımızı Yapıyoruz” şeklindeki beyanlarınızda belirttiğiniz üzere söz konusu uçak fabrikasını bizzat ziyaret edeceğimden dolayı;

1- Yerli uçağımızın yapıldığı fabrika hangi ilimiz sınırları içerisindedir?

2- Söz konusu uçak fabrikasının tam adresini belirtir misiniz?

3- 2011 yılından bugüne kadar söz konusu fabrikada kaç adet yerli yolcu uçağı üretilmiştir?

4- Eğer böyle bir fabrika ve üretim yoksa 4 yıldır bu halka neden bu şekilde bir açıklama yaptınız? Gerekçesini açıklar mısınız?”

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Özcan Yeniçeri: Referandumu kim kazanacak?

İktidar ve iş birlikçileri referandum sonuçlarını şimdiden ilan etmiş durumdalar. Kimisi siyasi partilerin aldıkları oyları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir