24 Ağustos 2017 , Perşembe
Ana Sayfa / Gündem / “Avrupa’da özgürlüğü tekrar yazdık”

“Avrupa’da özgürlüğü tekrar yazdık”

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Şule Perinçek, AİHM Büyük Dairesi’nin Strazburg’da verdiği karara ilişkin olarak, İzmir İl Başkanlığında basın açıklaması gerçekleştirdi. 24 Ekim 2015 Cumartesi günü, Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek olan ” Ermeni Soykırım Yalanını Bitirdik Vatan Kahramanı Doğu Perinçek İzmir’de” mitinginin gündemini de açıkladı.

AİHM ‘de görülen dava sürecin en başından bu yana içinde bulunan ve yakından takip eden, Strazburg mahkemesinden çıkan karara sevindiklerini belirten Şule Perinçek, “Bundan sonra Avrupa’da özgürlüğü tekrardan yazdık” dedi.

“Avrupa’ya Yeniden Kendi Köklerini Hatırlattık”

AİHM zaferinin ayrıntılarını anlatan Perinçek,“10 yıllık bir mücadelenin sonucuydu. Dün Strazburg’daydık Partilerden gelen arkadaşlarımızın birleştirerek kazandığımız başarıydı. Milletimiz adına büyük bir başarıydı. Mahkeme kararı, dış güçlerin diz çöktüğü karar anlamına geldi. Devletler bizi kabul etmek zorunda kaldılar. Düşünceyi açıklama özgürlüğüdür. Ermeni Soykırımı büyük bir yalandır diyebiliriz bundan sonra. Özgürlüklerin kaynağı denilen Avrupa’ya yeniden kendi köklerini hatırlattık. Bir diğer önemli konu ise bu mahkemenin kabul ettiği bir gerçek daha var. Mahkeme bu bir soykırım değildir yorumunu getirdi. Yahudi soykırımına benzememektedir diyor. Soykırım suçu bir tek Yahudi soykırımı için yapılmıştır. Ermeni soykırım olarak görülmemektedir. Yahudi ve Ermeni soykırımı ile ilgili aralarında bir benzerlik yoktur. Avrupa devletleri bunun soykırım olmadığını bilmiyorlar mı bizden daha iyi biliyorlar” diye konuştu.

“Atatürkçe Konuşmayı Öğrendik”

Şule Perinçek,”Bugün için onlar yeniden sınırlarımızı değiştirmek istiyorlar, Onlar dün Ermenileri bugün Kürtleri kesiyorlar diyecekler. Bu aynı zamanda Kürt vatandaşlarımın da kulağına gitsin, emperyalizmin aleti olmak kadar aşağılık bir durum yoktur.O sizi elinde oynatır oynatır, sonra alır bir kenara atar. Biz soykırım yapmadık, biz vatanımızı savunduk. Sınırlarımızı değiştirme amacı güdüldüğünde Türkiye’nin ve Orta Doğu üzerinde oyunlar hayata geçtiğinde biz yapamazsınız diyeceğiz. Onlarda o zaman diyecek ki siz zamanında soykırım yaptınız şimdi de bunu yapıyorsunuz. Bu mahkeme ile dış güçlerin planlarını bozduk. Biz Atatürk’ten bunu öğrendik: Atatürkçe konuşmayı öğrendik. Amacımız bir tarihi gerçeği dünyaya kabul ettirmek değil sadece, Bundan sonra Türkiye’yi kimse bölemez kararının bilinmesidir. Orta Doğu halkının da özgürleşmesinin önünü açtık. Türkiye’nin tüm sorunlarının nasıl çözümleneceğinin yolunu gösterdik” dedi.

“İzmir’den Yetki İstiyoruz”

İzmir’den yetki istediklerini belirten Şule Perinçek, “İzmir Türkiye ekonomisinin beş alanda kalbinin attığı yerdir. Türkiye’de sanayisi, ticareti, tarımı, hayvancılığı ve turizmi aynı anda kullanan kaç şehir var. Şu günlerde yaşanan yoğun bakımdaki ekonomimizin tekrar canlanmaya ihtiyacı var. İşte bu yüzden biz İzmir’den bu yetkiyi istiyoruz” dedi. Perinçek, “Başı dik olarak batıya kendi ekonomimizi kendimiz çözeriz diyeceğiz” diye belirterek şöyle devam etti: Tarlama ne kadar ekeceğimi kotalarla sen karar veremezsin; ben karar vereceğim. Ey İMF, Ey Dünya bankası, Ey Amerika benim köylümün ne ekeceğine, sanayicimin ne üreteceğine, hangi krediyi vereceğime, gübreyi kaça satacağıma, elektriği kendi köylüme kaça vereceğime, sanayicime kaça vereceğime ben Ankara’dan karar vereceğim.

“Avrupa’da Ki Başarımızı Şenlikle Kutlamaya Gelin”

Perinçek, “Avpudaki başarımızı şenlikle kutlamaya gelin” diyerek, 24 Ekim Cumartesi günü Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in de katılacağı mitinge çağrı yaptı.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Özcan Yeniçeri: Referandumu kim kazanacak?

İktidar ve iş birlikçileri referandum sonuçlarını şimdiden ilan etmiş durumdalar. Kimisi siyasi partilerin aldıkları oyları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir