Ana Sayfa / Gündem / Ali Tatar Edebiyat Ödülleri sahiplerini bulacak

Ali Tatar Edebiyat Ödülleri sahiplerini bulacak

Bu yıl ilk kez düzenlenen, ‘Ali Tatar Edebiyat Ödülleri, Tatar’ın ölümünün 6. yılında 19 Aralık günü açıklanacak.
Aydınlık’tan Olcay Kabaktepe’nin haberine göre, Amirallere Suikast kumpasında, hakkında yeniden yakalama kararı çıkınca intihar eden Yarbay Ali Tatar’ın ölümünün 6. yılında, “Ali Tatar Edebiyat Ödülleri” verilecek.
Kısa öykü kategorisinde yapılan başvurular seçici kurul tarafından değerlendirilerek ödüllerin sahipleri belirlendi. Dereceye giren ilk üç eser Ali Tatar’ın 6. ölüm yıldönümünde 19 Aralık’ta açıklanacak.

‘ALİ’Yİ EDEBİYATLA ANMAK’
Ali Tatar, ölümünün 6. yılında 19 Aralık Cumartesi günü saat 12.00’de Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında (D 19 /1516) anılacak. Aynı gün saat 14.00’te ise Mamak Tuzluçayır’da Yuva Külahlı Derneği’nde Ali Tatar için ‘Can Aşı’ verilecek. Ali Tatar Edebiyat Ödülleri’nin kazananlar burada açıklanacak. 13 Şubat 2016’da ödül töreni yapılacak.
Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar, bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ödüllere ciddi bir katılım olduğunu belirterek, “Toplumun her kesiminden edebiyatsever bu girişime destek oldu. Tanıtımından katılımına birçok insan bir saygı görevi yerine getirircesine, bu girişimin bir parçası olmaya çalıştı. Kimleri yıllar sonra tekrar kalemi kağıdı eline aldı. Kimileri yıllardır yazıp, bir türlü sergileyemediklerini bu vesile ile açığa vurdu. Kimileri ustalıklarının en iyi örneğini bu yarışma için kullandı. Konuştuklarımızdan, görüştüklerimizden ve gözlemlerimizden edindiğimiz o ki, Ali Tatar adı çok insanın vicdanında yer etmiş. Ali Tatar Edebiyat Ödüllerini geliştirmek ve sürekli hale getirmek istiyoruz. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda da Ali’yi edebiyatla anmak, anlamak ve selamlamaktır” dedi.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Son Dakika: Öncüpınar sınır kapısında hareketlilik! (Sınırda neler oluyor)

Kilis’te Öncüpınar Sınır Kapısından, Fırat Kalkanı Bölgesine askeri sevkiyat yapılıyor.   Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait tanklar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir